Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs 12 Aug på Vinnberg

12 AUG 2008 06:32
72 orienterare deltog på Maths Östbergs kluriga banor vid Vinnberg.
  • Uppdaterad: 14 AUG 2008 06:35

Långa 5,6 km

1. Pelle Engstrand, RBK 35.59, 2. Jimmy Larsson, Malungs OK 43.46, 3. Peter Karsbo, A-ÖOK 45.30, 4. Göran Winblad, RBK 47.11, 5. Andreas Calleberg, SOK 49.00, 6. Stefan Hedlund, A-ÖOK 52.00, 7. Olov Ericson, A-ÖOK 52.05, 8. Raul Lindström, A-ÖOK 60.37, 9. Åsa Kindlundh, A-ÖOK 62.49, 10. Peter Svedberg, A-ÖOK 63.01, 11. Erik Sjölund, SOK 67.04, 12. Kristoffer Lysell, RBK 67.06, 13. Björn Karlsson, RBK 70.01, 14. Erik Broman, A-ÖOK 70.06, 15. Björn Lindqvist, Edsbyns OK 76.10, Svante Persson, SOK delt., Thomas Carlsson, Malungs OK delt.

 

Mellan 3,9 km

1. Fredrik Broman, A-ÖOK 37.51, 2. Lars-Ivar Svensson, RBK 40.55, 3. Kaj Hoof, A-ÖOK 42.30, 4. Nisse Johansson, RBK 43.21, 5. Håkan Sturesson, A-ÖOK 43.53, 6. Per-Erik Modig, SOK 45.44, 7. Göran Engblom, A-ÖOK 48.22, 8. Pernilla Blom, RBK 48.33, 9. Annika Ottenbäck, Segersta OK 49.19, 10. Sven-Eric Carlsson, A-ÖOK 50.05, 11. Kristin Olovsson, RBK 50.16, 12. Johanna Engström, A-ÖOK 51.35, 13. Björn Schols, A-ÖOK 52.15, 14. Birgitta Winblad, RBK 55.32, 15. Rolf Svedberg, A-ÖOK 56.56, 16. Håkan Englund, A-ÖOK 59.12, Christer Engstrand, RBK delt., Olle Klarström, RBK delt., Elisabet Norsell Karlsson, RBK delt.

 

Korta 3,6 km

1. Karl-Erik Lind, A-ÖOK 38.23, 2. Sören Woxlin, A-ÖOK 39.42, 3. Anders Fröjd, RBK 40.20, 4. Monika Östberg, A-ÖOK 43.30, 5. Marianne Ericson, A-ÖOK 43.41, 6. Robert Johansson, RBK 44.06, 7. John Berglund, A-ÖOK 44.25,  8. Maria Andersson, Bredaryds SOK 44.57, 9. Anders Johansson, RBK 44.58, 10. Äsa Boberg, SOK 46.46, 11. Louise Sjölund, SOK 47.33, 12. Stefan Larsson, RBK 47.39, 13. Monika Håberg, SOK 50.50, 14. Conny Forsell, RBK 51.58, 15. Eva Woxlin, A-ÖOK 53.41, 16. Gun Svensson, RBK 56.59, 17. Barbro Carlsson, A-ÖOK 60.06, 18. Kerstin Blom, RBK 63.35, 19. Kerstin Engstrand, RBK 64.20, 20. Margareta Englund, A-ÖOK 67.49, 21. Lisa Englund, A-ÖOK 69.49, 22. Marie Fröjd, RBK och Jan Winblad, RBK båda 77.50, 24. Ingrid Erlandsson, SOK 92.52, 25. Göran Blom, LAOK 95.43, Gösta Palm, A-ÖOK delt., Gun Klarström, RBK delt.

 

Nybörjare 1,4 km

1. Elin Kindlundh, A-ÖOK 9.24, 2. Axel Sjölund, SOK 11.09, 3. Elin Forslund, SOK 13.16, 4. Lukas Karsbo, A-ÖOK 13.43, 5. Emma Lukims/Josefine Engström, A-ÖOK 31.16, Ann-Sofie Larsson, RBK delt., Maria Rost/Anders Johansson, A-ÖOK delt.

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info