Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs 5 Aug i Flästa

06 AUG 2008 14:59
Totalt 63 startande varav hela 26 st från Söderhamn som plockar in rejält med poäng. AÖOK hade 13 till start och även Rehn 13 st
  • Skapad: 06 AUG 2008 14:59

Nybörjar-banan 2.3 Km

Elin Kindlund

Alfta-Ösa OK

00:22:53

Gunilla Ekengren

Söderhamns OK

00:25:51

Emil Tyren

Söderhamns OK

00:28:19

Sfefan Larsson

Rehns BK

 

Ann-Sofie Larsson

Rehns BK

 

Tilda Andersson

Vallsta SK

 

Arvid Andersson

Vallsta SK

 

 

Långa Banan 7.2 Km

1

Jesper Lysell

Rehns BK

00:36:42

2

Pelle Engstrand

Rehns BK

00:36:44

3

Göran Winblad

Rehns BK

00:40:52

4

Tomas Carlsson

Skogsmårdarna Malung

00:41:06

5

Jimmi Larsson

Skogsmårdarna Malung

00:47:12

6

Kristoffer Lysell

Rehns BK

00:48:52

7

Peter Svedberg

Alfta-Ösa OK

00:51:31

8

Johan Engström

Alfta-Ösa OK

00:52:31

9

Stefan Carlsson

Alfta-Ösa OK

00:54:03

10

Sören Callenberg

Söderhamns OK

00:56:19

11

Olle Andersson

Rehns BK

01:00:28

12

Raul Lindström

Alfta-Ösa OK

01:00:41

13

Mikael Leek

Vallsta SK

01:00:52

14

Sasha Andersson

Alfta-Ösa OK

01:10:08

 

Mellan Banan 4.9 Km

1

Leif Edejern

IFK Bergvik

00:35:29

2

Lars Engström

Alfta-Ösa OK

00:36:02

3

Andreas Grändborn

Söderhamns OK

00:36:51

4

Kenneth Svedlund

Vallsta SK

00:38:47

5

Kjell Boman

Söderhamns OK

00:41:41

6

Ylva Kindlund

Alfta-Ösa OK

00:43:06

7

Svante Persson

Söderhamns OK

00:43:36

8

Nisse Johansson

Rehns BK

00:44:21

9

Erik Sjölund

Söderhamns OK

00:44:43

10

Marcus Stråhle

Söderhamns OK

00:44:46

11

Håkan Sturesson

Alfta-Ösa OK

00:45:04

12

Göran Engblom

Alfta-Ösa OK

00:45:10

13

Eva Edejern

IFK Bergvik

00:45:51

14

Erik Broman

Alfta-Ösa OK

00:48:21

15

Lars Ekengren

Söderhamns OK

00:49:38

16

Malin Vedin

Söderhamns OK

00:49:42

17

Stig Lundström

Söderhamns OK

00:50:53

18

Mikael Stråhle

Söderhamns OK

00:51:39

19

Christer Engstrand

Rehns BK

00:52:19

 

Korta Banan 3.3 Km

1

Lennart Persson

Söderhamns OK

00:31:45

2

Erik Andersson

Vallsta SK

00:34:36

3

Folke Lysell

Rehns BK

00:35:41

4

Johanna Engström

Alfta-Ösa OK

00:35:56

5

Anders Lindberg

Söderhamns OK

00:36:31

6

Arvid Johansson

Rehns BK

00:38:40

7

Hans Linde

Söderhamns OK

00:40:22

8

Leif Blomqvist

Söderhamns OK

00:41:25

9

Julia Lundström

Söderhamns OK

00:41:26

10

Hans Nilsson

Söderhamns OK

00:42:53

11

Hans Gretas

Segersta OK

00:48:57

12

John Berglund

Alfta-Ösa OK

00:49:18

13

Rolf Wohleman

Söderhamns OK

00:50:28

14

Åsa Boberg

Söderhamns OK

00:53:26

15

Ingrid Jarlebring

IFK Bergvik

00:53:53

16

Rolf Bodin

Söderhamns OK

01:02:28

17

Ingrid Erlandsson

Söderhamns OK

01:02:52

18

Birgitta Winblad

Rehns BK

01:03:51

19

Jan Winblad

Rehns BK

01:03:57

20

Elin Forslund

Söderhamns OK

01:06:52

21

Per-Erik Modig

Söderhamns OK

01:07:02

22

Sandra Stråhle

Söderhamns OK

01:35:04

23

Jack Bjurqvist

Söderhamns OK

 

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info