Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Alfta Ösa OKs Ungdomstävling 27/9

28 SEP 2008 19:47
Av totalt 27 st startande så var 8 st från Ljusne Ala OK.
LAOK segrar i klasserna H10, D10, U3 och Inskolning.
  • Uppdaterad: 28 SEP 2008 19:53

   Pl     Rank Namn                      Dst Klubb                Tid 



H16  (3)       5240 m                      

    1          Anders Johansson            8 Rehns BK           49:07 
    2          Anders Fröjd                8 Rehns BK           49:28 
    3          Charlie Stolt               8 Rehns BK         1:22:16 



H/D14  (3)     3370 m                      

    1          Anton Svensson              8 Söderhamns OK      27:01 
    2          Kristin Olovsson            8 Rehns BK           37:06 

               Jonathan Lindgren           8 Rehns BK        ej start 



H12  (4)       2700 m                      

    1          Emil Thyrén                 8 Söderhamns OK      25:06 
    2          Lars Olovsson               8 Rehns BK           25:11 
    3          Josef Landén                8 Ljusne-Ala OK      32:16 
    4          Donny Fredriksson           8 Ljusne-Ala OK      49:40 



D12  (5)       2700 m                      

    1          Elin Kindlundh              8 Alfta-Ösa OK       25:50 
    2          Jasmine Olsson              8 Söderhamns OK      28:30 
    3          Elin Forslund               8 Söderhamns OK      37:30 
    4          Ellen Persson               8 Söderhamns OK      47:33 
    5          Fanny Karlsson              8 Ljusne-Ala OK      51:32 



H10  (4)       2160 m                      

    1          Simon Sundgren              8 Ljusne-Ala OK      28:25 
    2          Felix Vadenborn             8 Ljusne-Ala OK      30:08 

               Didrik Wallström            8 Ljusne-Ala OK   ej start 
               Erik Olsson                 8 Ljusne-Ala OK   ej start 



D10  (1)       2160 m                      

    1          Sandra Sjöström             8 Ljusne-Ala OK      48:21 



Öppen 6  (2)   5240 m                      

    1          Per-Erik Modig              8 Söderhamns OK      51:01 
    2          Henrik Fröjd                8 Rehns BK           51:19 



Inskolning  (3 1920 m                      

    1          Felix Sundgren              8 Ljusne-Ala OK      27:41 
    2          Elis Sandberg               8 Alfta-Ösa OK       34:20 
    3          Ella Sandberg               8 Alfta-Ösa OK       41:58 



U3  (1)        2700 m                      

    1          Fredrik Östling             8 Ljusne-Ala OK      44:28 



U2  (2)        2160 m                      

    1          Jesper Thyrén               8 Söderhamns OK      24:39 
    2          Oskar Olsson                8 Söderhamns OK      35:46 



U1  (4)        1920 m                      

    1          Valter Lagerhäll            8 Rehns BK           18:36 
    2          Jonathan Magnusson          8 Rehns BK           21:21 
    3          Wilma Lagerhäll             8 Rehns BK           32:05 
    4          Oskar Magnuson              8 Rehns BK           32:09 



Skribent: Björn Lind




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info