Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs E 11 i Storberget den 26 augusti.

26 AUG 2008 22:07
Josef Landén LAOK vann Nybörjarbanan.
  • Uppdaterad: 08 JUN 2016 00:14

Resultat från Sörklubbs den 26 augusti i Storberget, Ljusne.

Banläggare  Gunnar Skoglund.

Bana A.

1. Sören Calleberg               SOK                                   64,24 

2. Marcus Stråhle                 SOK                                   69,26

 

Bana B.

1. Peter Karsbo                   AÖOK                                33,37 

2. Kjell Boman                     SOK                                   43.14 

3. Fredrik Broman               AÖOK                                44,45 

4. Göran Engblom                AÖOK                                46,50 

5. Emma Edejern                 AÖOK                                48,48 

6. Leif Edejern                     IFKB                                   48,51

7. Nisse Johansson               RBK                                    50,06 

8. Erik Broman                    AÖOK                                50,24

9. Stefan Furubom               SOK,                                  50,35

9.Sasha Andersson              AÖOK                                50,35 

11. Henrik Fröjd                  RBK                                    54,16 

12. Björn Karlsson               RBK                                    55,31 

13. Anton Svensson             SOK                                   57,46 

14. Rolf lindberg                  SOK                                   72,02 

15. Louise Sjölund               SOK                                   79,57

Deltagit: Monica Håberg SOK, Åsa Boberg SOK, Svante Persson SOK

 

Bana C.

1. Conny Forsell                  RBK                                    44,08 

2. Robert Johansson             RBK                                    49,42 

3. Elisabeth Norsell-Karlsson RBK                                  50,21 

4. Birgitta Winblad               RBK                                    50,49 

5.  Jasmine Olsson               SOK                                   56,18 

6. Mikael Stråhle                  SOK                                   56,19 

7. Hans Gretas                     Segersta OK                        56,38 

8. Ellen Persson                   SOK                                   59,52 

9. Lennart Persson               SOK                                   60,37 

10. Britt-Marie Sjölund        SOK                                   67,09 

11. Leif  Blomqvist               SOK                                   69,00 

12. Ingrid Erlandsson           SOK                                   77,56 

13. Gun Lindberg                 SOK                                   78,19 

14. Elin Forslund                  SOK                                   84,51 

15. Per-Erik Modig              SOK                                   86,43

Deltagit: Ingvar Tynong SOK, Marie Fröjd RBK, Håkan Karlsson RBK

 

Nybörjabana.

1. Josef Landén                 LAOK                                13,37 

2. Julia Hill                           SOK                                   14,24 

3. Wilma Hill                        SOK                                  19,31 

4. Matilda Sunnerts              SOK                                   19,36 

5. Albin Andersson              Segersta OK                        19,58 

6. Christoffer Widén             Segersta OK                       20,27 

7. Joakim Önnemar              SOK                                   20,45

Deltagit: Daniel Ekengren SOK, Anders Andersson Segersta OK, Christer Widén Segersta OK

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info