Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs i Mohed

24 JUN 2008 15:56
Resultat den 24 juni 2008
  • Skapad: 24 JUN 2008 15:56

Nybörjarban

Plats       Namn                                Klubb                 Tid

1             Elin Forslund                      SOK                   18:07

 

Korta banan
Plats       Namn                                Klubb                 Tid

 

1             John Berglund                     AÖOK               20:32

2             Hans Nilsson                      SOK                   26:32

3             Leif Blomkvist                    SOK                   31:14

4             Kerstin Engstrand               RBK                   35:08

5             Gustaf Westlund                 IFK B                 39:12

               Gun Klarström                    RBK                   deltagit

               Barbra Karlsson                 RBK                   deltagit

               Gun Svensson                     RBK                   deltagit

               Kerstin Blom                      RBK                   deltagit

 

Mellan banan
Plats       Namn                                Klubb                 Tid

1             Erik Broman                       AÖOK               31:18

2             Stefan Furubom                  SOK                   31:29

3             Kjell Boman                       SOK                   32:05

4             Rolf Lindberg                     SOK                   32:12

5             Göran Engblom                  AÖOK               33:07

6             Malin Winblad                    RBK                   33:12

7             Olle Andersson                   RBK                   33:31

8             Kristin Olofsson                  RBK                   35:06

9             Håkan Sturlesson                AÖOK               35:50

10           Sara Hoof                          AÖOK               37:02

11           Kaj Hoof                            AÖOK               37:08

12           Stig Lundström                   SOK                   37:23

13           Göran Klarström                RBK                   38:12

14           Lennart Persson                  SOK                   38:48

15           Krister Engström                RBK                   41:11

16           Rune Sundström                 SOK                   41:37

17           Anton Svensson                  SOK                   44:09

18           Malin Wedin                       Midälva               44:15

19           Dick Davidsson                  VIF                     48:55

20           Tommy Otterbäck              Segersta OK       48:59

21           Annika Ottenbäck              Segersta OK       48:03

22           Björn Lind                          SOK                   49:08

23           Månica Håberg                   SOK                   49:55

23           Birgitta Winblad                  RBK                   49:55

25           Rolf Svedberg                    AÖOK               50:52

26           Hohanna Engström             AÖOK               53:29

               Lennart Wahlgren               RBK                   deltagit

               S-E Carlsson                      AÖOK               deltagit

               Nisse Johansson                 AÖOK               deltagit

               Olle Klarström                    RBK                   deltagit

 

Långa banan
Plats       Namn                                Klubb                 Tid

 

1             Pelle Engstrand                   RBK                   39:12

2             Göran Winblad                   RBK                   50:42

3             Raul Lindström                   AÖOK               53:10

4             Josefine Engström               AÖOK               53:33

5             Lasse Engström                  AÖOK               55:57

6             Leif Edejärn                        IFK B                 55:13

7             Anders Lindberg                 SOK                   56:34

8             Peter Svedberg                   AÖOK               63:11

               Tomas Svedberg                AÖOK               63:11

10           P-E Modig                         SOK                   68:10

11           Ewa Edejärn                       IFK B                 72:22

12           Erik Nylander                     AÖOK               84:28

               Kristoffer Lysell                  RBK                   deltagit

               Sascha Andersson              AÖOK               deltagit

               Emma Edejärn                    AÖOK               deltagit

 

(Långa banans tider tagna från och med kontroll 1)

 

Banläggare           Lars och Daniel Ekengren

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info