Hoppa till sidans innehåll

Resultat från finalkvällen för Sörklubbs.

10 SEP 2008 21:50
Finalkvällen samlade 51 startande, en bra siffra så här sent på säsongen
  • Skapad: 10 SEP 2008 21:50

Långa banan

1 Olov Ericsson                   Alfta-Ösa OK                      68,28

2 Stefan Carlsson                 Alfta-Ösa OK                      70,42

Raul Lindström                     Alfta-Ösa OK                     deltagit

 

 

Mellan banan

1 Peter Karsbo                    Alfta-Ösa OK                      53,56

2 Andreas Calleberg            Söderhamns OK                  56,21

3 Kaj Hoof                          Alfta-Ösa OK                      61,29

4 Lina Schols                       Alfta-Ösa OK                      62,36

5 Erik Broman                     Alfta-Ösa OK                      63,53

6 Peter Svedberg                 Alfta-Ösa OK                      64,14

7 Emma Edejern                  Alfta-Ösa OK                      65,12

8 Håkan Sturesson               Alfta-Ösa OK                      66,07

9 Göran Engblom                 Alfta-Ösa OK                      67,47

10 Stig Lundström                Söderhamns OK                  68,07

11 Sasha Andersson            Alfta-Ösa OK                      69,15

12 Leif Edejern                    IFK Bergvik                         69,19

13 Sören Calleberg              Söderhamns OK                  69,51

14 Srefan Furubom              Söderhamns OK                  70.53

15 Olle Klarström                Rehns BK                            71.05

16 Nisse Johansson              Rehns BK                            71.31

17 Björn Karlsson                Rehns BK                            76.29

18 Björn Schols                   Alfta-Ösa OK                      92.41

 

Jimmy Larsson                     Malungs OK                        delt.

Håkan Englund                     Alfta-Ösa OK                      delt.

Sören Woxlin                       Alfta-Ösa OK                      delt.

 

 

Korta banan

1. Åsa Kindhlund                 Alfta-Ösa OK                      31.24

2. Kristian Söder                  Alfta-Ösa OK                      32.35

3. Tord Söder                      Alfta-Ösa OK                      33.00

4. Joakim Gustavsson           Alfta-Ösa OK                      33.37

5. Marita Östberg                Alfta-Ösa OK                      41.22

6. Monika Östberg               Alfta-Ösa OK                      42.21

7. Kristin Olofsson               Rehns BK                            43.00

8. Eva Woxlin                      Alfta-Ösa OK                      46.22

9. Johanna Engström            Alfta-Ösa OK                      46.35

10. Julia Lindström               Söderhamns OK                  51.17

11. Margareta Englund         Alfta-Ösa OK                      53.06

12. John Berglund                Alfta-Ösa OK                      54.16

13. Birgitta Winblad             Rehns BK                            54.56

14.Elisabeth Norsell-Karlsson  Rehns BK  60.35

 

Gösta Palm                          Alfta-Ösa OK                      delt.

Marianne Ericsson                Alfta-Ösa OK                      delt.

Anders Johansson                Rehns BK                            delt.

Stefan Larsson                     Rehns BK                            delt

 

 

Nybörjarbanan

 

1. Elin Kindhlund                  Alfta-Ösa OK                      13.07

2. Tobias Jonsson                OK Dellen                           19.40

3. Albin Andersson              Segersta OK                        30.34

4. Lina Hedberg                   Segersta OK                        32.16

5. Frida Andersson              Segersta OK                        32.28

6. Kristoffer Widén              Segersta OK                        32.32

+ 3 st ledare från Segersta

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info