Hoppa till sidans innehåll

Resultat 3-dagars E1

06 JUL 2010 15:02
Mån 5 Juli 2010 vid Gässlingen
Banläggare: Erik Broman Alfta-Ösa OK
Tot 68 st startande
  • Uppdaterad: 06 JUL 2010 15:06

 

Bana A 6325 m
=============
1. Andreas Davidsson OK Klemmingen  50.08
2. Olof Ericson AÖOK                50.45
3. Stefan Carlsson AÖOK             65.34
4. Björn Karlsson RBK               77.42
-  Anders Fröjd RBK                 Utgått


Bana B 4680 m
=============
1. Leif Edejern IFK Bergvik         43.57
2. Lars-Ivar Svensson RBK           49.09
3. Olle Andersson RBK               53.37
4. Per-Erik Modig SOK               53.45
5. Anders Ovegren Ljusdals OK       53.52
6. Kristin Olofsson RBK             54.09
7. Fredrik Broman AÖOK              54.17
8. Anders Johansson Östersunds OK   54.41
9. Göran Engblom AÖOK               56.13
10. Kenneth Svedlund VSK            58.17  
11. Håkan Sturesson AÖOK            58.19
12. Jan-Gunnar Svärd Forsa OK       60.25
13. Pär Helander Forsa OK           63.45
14. Kalle Furuström Ljusdals OK     66.09
15. Arne Olsson Hudiksvalls OK      69.53
16. Marie Fröjd RBK                 75.07
17. Rolf Svedberg AÖOK              86.52
18. Anton Svensson SOK             106.36
-   Kalle Söråker VSK               Utgått


Bana C 3625 m
=============
1. Bengt Persson SOK                47.23
2. Erik Andersson VSK               50.21
3. Rune Jonsson Ljusdals OK         50.54
4. Bodil Kindlundh AÖOK             51.17
5. Christina Westman Hudiksvalls OK 52.44
6. Lars Ekengren SOK                53.13
7. Eva Edejern IFK Bergvik          53.21
8. Birgitta Winblad RBK             54.08
9. Östen Boman SOK                  56.38
10. Nisse Johansson RBK             57.27
11. Sven-Eric Carlsson AÖOK         59.29
12. John Berglund AÖOK              60.22
13. Björn Lindh SOK                 61.44
14. Hans Nilsson SOK                62.27
15. Leif Persson Ljusdals OK        63.23
16. Rolf Wåhleman SOK               65.50
17. Hans Linde SOK                  66.18
18. Rolf Jacobsson AÖOK             66.46
19. Håkan Englund AÖOK              68.25
20. Kerstin Blom RBK                71.22
21. Gun Svensson RBK                73.56
22. Barbro Carlsson AÖOK            86.57
-   Torbjörn Persson Forsa OK       Utgått
-   Leif Blomkvist SOK              Utgått


Bana D 2915 m
=============
1. Monica Håberg SOK                35.41
2. Jack Bjurkvist SOK               39.20
3. Lasse Sundh AÖOK                 39.33
4. Josef Landen SOK                 44.05
5. Carolin Svedberg AÖOK            45.15
5. Birgitta Jacobsson  Hudik        45.15
7. Inga-Lena Bergfeldt Hudik        48.59
8. Valter Lagerhäll RBK             50.10
9. Elisabeth N-Karlsson RBK         53.00
10. Ingrid Jarnebring IFK Bergvik   55.03
11. Gun Kroon Hudiksvalls OK        59.20
12. Vera Blom Hudiksvalls OK        59.23
13. Ingrid Erlandsson SOK           66.52
-   Christer Lagerhäll RBK          Deltagit  
-   Gunilla Ekengren SOK            Utgått
-   Elin Forslund SOK               Utgått

Bana E 1715 m
=============
1. Jonas Persson SOK                18.29
2. Arvid Andersson VSK              19.58
3. Anna-Karin Olofsson RBK          22.07
4. Emilia Ovegren Ljusdals OK       35.28

 

Skribent: Björn Lind




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info