Hoppa till sidans innehåll

Resultat E12 Final av Sörklubbs vid Skidtjärn.

26 AUG 2010 21:59
SOK tog hem totalsegern efter alla 12 omgångar. Bra jobbat.
  • Uppdaterad: 26 AUG 2010 22:03

Orientering, sörklubbs 24/8 Skidtjärn

 

7,8 km

 

1, Jesper Lysell                    Rehns BK                            47,53

2, Jerker Lysell                    Rehns BK                            53,12

3, Henrik Fröjd                    Rehns BK                            57,32

4, Charlie Stolt                     Rehns BK                            60,24

5, Anders Fröjd                   Rehns BK                            65,26

6, Andreas Calleberg           Rehns BK                            66,22

7, Emma Edejern                 Alfta Ösa OK                      67,53

8, Tomas Svedberg              Segersta OK                        75,28

 

5,2 km

 

1, Leif Edejern                     IFK Bergvik                        39,48

2, Lina Schools                    Alfta Ösa OK                      41,17

3, Göran Winblad                Rehns BK                            42,22

4, Sören Callberg                 Söderhamns OK                  43,38

5, Kjell Boman                     Söderhamns OK                  45,51

6, Emil Tyrén  Söderhamns OK                  46,32

7, Anton Svensson               Söderhamns OK                  52,09

8, Stefan Furubom               Söderhamns OK                  53,23

9, Axel Sjölund                    Söderhamns OK                  54,11

10, Björn Lind                     Söderhamns OK                  60,25

11, Louise Sjölund               Söderhamns OK                  60,51

12, Stig Lundström               Söderhamns OK                  61,27

13, Rolf Jacobsson               Alfta Ösa OK                      61,48

14, Kenneth Svedlund          Vallsta SK                           61,50

15, Göran Engblom              Alfta Ösa OK                      63,30

16, Lars Ekengren                Söderhamns OK                  66,41

 

3,4 km

 

1, Kristin Olovsson              Rehns BK                            33,22

2, Monica Håberg                Söderhamns OK                  42,44

3, Bengt Persson                  Söderhamns OK                  45,26

4, Marie Fröjd                     Rehns BK                            46,55

5, Lars Olovsson                  Rehns BK                            47,11

6, Lennart Persson               Söderhamns OK                  49,22

7, Julia Lundström                Söderhamns OK                  51,12

8, Birgitta Winblad               Rehns BK                            51,19

9, Donny Fredriksson           Söderhamns OK                  57,39

10, Josef Landén                  Söderhamns OK                  60,45

11, Ingrid Jarlebrink             IFK Bergvik                        64,26

12, Elin Forslund                  Söderhamns OK                  70,45

13, Per-Erik Modig              Söderhamns OK                  72,43

     Åke Svensson                 Söderhamns OK                  deltagit

     Erik Sjölund                    Söderhamns OK                  deltagit

     Rolf Karlsson                  Rehns BK                            deltagit

  Elisabeth Norsell Karlsso   Rehns BK                            deltagit

 

1,9 km

 

1, Oliver Ågren                    Söderhamns OK                  35,31

2, Jonas Persson                  Söderhamns OK                  36,18

 

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info