Hoppa till sidans innehåll

Resultat E3 av Hälsinglands 3-Dagars

10 JUL 2010 14:19
92 st kom till start på Flästa-heden på banor lagda av Erik Andersson. Jag återkommer med sammanlagda resultatet för hela 3-Dagars.
  • Skapad: 10 JUL 2010 14:19

Bana A 6500 meter
1 Göran Winblad Rehns BK 00:45:48
2 Tobias Eliasson Sunsvalls OK 00:46:24
3 Thomas Ericson Alfta Ösa OK 00:46:31
4 Olov Ericson Alfta Ösa OK 00:48:14
5 Stefan Carlsson Alfta Ösa OK 00:50:21
6 Charlie Stolt Rehns BK 00:51:05
7 Martin Sundström Söderhamns OK 00:52:25
8 Gunnar Forsgren Forsa OK 01:01:31
9 Erik Sjölund Söderhamns OK 01:05:38
10 Jocke Furuström Ljusdals OK 01:06:54
11 Sasha Andersson Alfta Ösa OK 01:14:44
Jesper Lysell Rehns BK Utgått
Bana B 4900 meter
1 Anders Davidsson OK Klemmingen 00:33:00
2 Leif Edejern  IFK Bergvik 00:34:20
3 Henrik Fröjd Rehns BK 00:37:36
4 Ola Johansson Rehns BK 00:38:10
5 Olle Andersson Rehns BK 00:38:33
6 Peter Skyttner Ljusdals OK 00:39:27
7 Per-Åke Strömberg Vallsta SK 00:39:42
8 Anders Ovegren Ljusdals OK 00:41:55
9 Anders Fröjd Rehns BK 00:43:49
10 Per-Erik Modig Söderhamns OK 00:43:59
11 Kristin Olovsson Rehns BK 00:44:13
12 Tommy Östh Ljusdals OK 00:44:53
13 Gunnar Skoglund Söderhamns OK 00:45:10
14 Göran Engblom Alfta Ösa OK 00:45:16
15 Lars Ivar Svensson Rehns BK 00:45:38
16 Håkan Sturesson Alfta Ösa OK 00:50:22
17 Anton Svensson Söderhamns OK 00:51:07
18 Per Helander Forsa OK 00:51:30
19 Stig Lundström Söderhamns OK 00:51:37
20 Erik Broman Alfta Ösa OK 00:53:49
21 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 00:53:55
22 Marie Fröjd Rehns BK 00:54:00
23 Jan Gunnar Swärd Forsa OK 00:54:04
24 Bror Furuskog Ljusdals OK 00:55:28
25 Calle Furuström Ljusdals OK 00:56:55
26 Arne Olsson Hudiksvalls OK 01:01:36
27 Mikael Stråhle Söderhamns OK 01:06:56
28 Ellen Ericsson Alfta Ösa OK Utan tid
Bana C 3500 meter
1 Erik Andersson Vallsta SK 00:24:02
2 Emma Edejern IFK Bergvik 00:28:54
3 Marianne Ericsson Alfta Ösa OK 00:35:16
4 Bengt Persson Söderhamns OK 00:36:13
5 Leif Forsman Söderhamns OK 00:36:46
6 Rune Jansson Ljusdals OK 00:37:21
7 Björn Lind Söderhamns OK 00:37:37
8 Birgitta Winblad Rehns BK 00:37:38
9 Rolf Jakobsson Alfta Ösa OK 00:37:47
10 Sven-Eric Carlsson Alfta Ösa OK 00:37:52
11 Eva Edejern IFK Bergvik 00:39:56
12 Lars Ekengren Söderhamns OK 00:40:11
13 John Berglund Alfta Ösa OK 00:41:07
14 Åsa Boberg Söderhamns OK 00:41:21
15 Katarina Kvick Forsa OK 00:41:43
16 Christer Engstrand Vallsta SK 00:42:41
17 Martin Mårtensson IFK Bergvik 00:45:13
18 Kerstin Engstrand Vallsta SK 00:46:08
19 Leif Persson Ljusdals OK 00:47:16
20 Gun Svensson Rehns BK 00:48:12
21 Hans Linde Söderhamns OK 00:48:27
22 Evert Bergström Hudiksvalls OK 00:48:28
23 Inga-Lena Bergfeldt Hudiksvalls OK 00:51:14
24 Rolf Wåhleman Söderhamns OK 00:52:41
25 Barbro Carlsson Alfta Ösa OK 00:53:26
26 Christina Westman Hudiksvalls OK 00:55:01
27 Leif Blomquist Söderhamns OK 00:56:03
28 Kalle Söråker Vallsta SK 01:04:46
29 Hans Nilsson Söderhamns OK 01:09:24
Julia Lundström Söderhamns OK Utgått
Kerstin Blom Rehns BK Utgått
Karin Forsgren Forsa OK Utgått
Bana D 2200 meter
1 Felix Karsbo Alfta Ösa OK 00:21:38
2 Monica Håberg Söderhamns OK 00:22:25
3 Josef Olof Landen Söderhamns OK 00:25:37
4 Jack Bjurkvist Söderhamns OK 00:26:53
5 Donnie Fredriksson Söderhamns OK 00:27:49
6 Kalle Söråker Vallsta SK 00:28:04
7 Marie Sundgren Söderhamns OK 00:29:56
8 Anna-Lena Furuström Ljusdals OK 00:29:57
9 Grim Tjernström Vallsta SK 00:35:35
10 Ingrid Jarlebring IFK Bergvik 00:37:02
11 Rolf Bodin Söderhamns OK 00:37:42
12 Vera Blom Hudiksvalls OK 00:43:02
13 Elin Forslund Söderhamns OK 00:43:11
14 Gun Krohn Hudiksvalls OK 00:44:11
15 Ingrid Erlandsson Söderhamns OK 00:45:57
Bana E 2000 meter
1 Simon Sundgren Söderhamns OK 00:21:02
2 Lukas Karsbo Alfta Ösa OK 00:22:28
3 Jonas Persson Söderhamns OK 00:23:56
4 Emilia Ovegren Ljusdals OK 00:30:27
5 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:46:26
Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info