Hoppa till sidans innehåll

Resultat Hälsinglands 3-dagars Etapp 3

04 JUL 2012 21:19
70 deltagare hittade till Bässe beach och dagens Arena som badade i sol. De flesta löparna badade efter loppet i sjön.
  • Skapad: 04 JUL 2012 21:19

  Bana A 6.8 km    
1 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:48:46
2 Jesper Lysell Rehns BK 00:57:15
3 Kalle Larsson Forsa Ok 01:04:42
4 Louise Furubom Växjö OK 01:24:50
  Gunnar Forsgren Forsa Ok Delt
  Bana B 4.8 km
1 Peter Karsbo Alfta-Ösa OK 00:42:26
2 Leif Bylars Forsa Ok 00:46:16
3 Anders Johansson Rehns BK 00:48:34
4 Ellen Forsgren Forsa Ok 00:58:50
5 Stig Lundström Söderhamns OK 01:01:30
6 Erik Broman Alfta-Ösa OK 01:02:01
7 Rune Sundström Söderhamns OK 01:02:29
8 Josef Landen Söderhamns OK 01:04:16
9 Tommy Östh Ljusdals OK 01:05:12
10 Jonny Bergh Forsa Ok 01:10:58
11 Arne Olsson Hudiksvalls OK 01:11:36
12 Peter Rydsäter Rehns BK 01:13:05
13 Monica Håberg Söderhamns OK 01:26:29
14 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:27:25
15 Annika Staaf Forsa OK 01:28:28
16 Anki Teike Forsa Ok 01:29:35
17 Donnie Fredriksson Söderhamns OK 01:37:53
18 Elias Fredriksson Söderhamns OK 01:39:36
  Åsa Boberg Söderhamns OK Delt
  Bana C 3.6 km
1 Stefan Furubom Söderhamns OK 00:43:16
2 Hans Lindhe Söderhamns OK 00:51:35
3 Emelie Jonasson Forsa OK 00:57:11
4 Håkan Karlsson Rehns BK 00:57:23
5 Ronja Hugg Forsa Ok 00:59:19
6 Joimmy Johansson Forsa Ok 01:03:48
7 Östen Boman Söderhamns OK 01:05:32
8 Elin Johansson Forsa Ok 01:05:49
9 Hans Nilsson Söderhamns OK 01:06:46
10 Sune Backan Eslövs FK 01:06:59
11 Tomas Jonsson Forsa Ok 01:08:47
12 Rolf Wåhleman Söderhamns OK 01:09:30
13 Leif Blomqvist Söderhamns OK 01:12:07
  Elin Forslund Söderhamns OK Delt
  Linn Bylars Forsa Ok Delt
  Bana D 3.2 km
1 Bror Furuskog Alfta-Ösa OK 00:33:33
2 Nisse Johansson Rehns BK 00:34:08
3 Sten-Ove Norman Viksjöfors OK 00:34:39
4 Rune Jonsson Ljusdals OK 00:35:06
5 Dick Davidsson Viksjöfors OK 00:36:23
6 Johanna Palm Nilsson Söderhamns OK 00:40:04
7 Anna Blomberg Segersta OK 00:40:12
8 Folke Lysell Rehns BK 00:41:06
9 Lennart Persson Söderhamns OK 00:41:23
10 Lukas Karsbo Alfta-Ösa OK 00:41:31
11 Christina Westman Hudiksvalls OK 00:44:21
12 Evert Bergström Hudiksvalls OK 00:45:03
13 Frida Jonsson Alfta-Ösa OK 00:47:21
14 Karin Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:37
15 Ingrid Jarlebring IFK Bergvik 00:57:36
16 Leif Persson Ljusdals OK 00:58:14
17 Torbjörn Persson Forsa Ok 01:00:15
18 Rolf Bodin Söderhamns OK 01:16:29
19 Gun Lindberg Söderhamns OK 01:17:29
20 Karin Forsgren Forsa Ok 01:21:35
21 Inga-Lena Bergfält Hudiksvalls OK 01:24:58
  Julia Lundström Söderhamns OK Delt
  Ingrid Erlandsson Söderhamns OK Delt
  Bana E 2.3 km
1 Jonas Persson Söderhamns OK 00:33:28
2 Maya Blom Hudiksvalls OK 00:38:26
3 Sigrid Blom Hudiksvalls OK 00:39:00
4 Holger Blom Hudiksvalls OK 00:39:01
5 Henrik Svensson Hudiksvalls OK 00:42:09
6 Albin Blomberg Segersta OK 00:57:23
7 Sara Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 01:01:26
8 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 01:01
Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info