Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs 13/7 Alfta

14 JUL 2010 11:57
Thomas Carlsson hade snabbaste tiden på "Svår-snår-sprinten"
som många sprang som uppvärmning innan sin bana. Sprinten räknas inte in i den totala poängställningen.

Cirka 50 personer deltog på Sörklubbs vid Vinberg.
  • Skapad: 14 JUL 2010 11:57

 

Snår-svår-sprinten 1,5 km

 1. Thomas Carlsson             Malungs OK                        9.58

2. Andreas Davidsson          OK Klemmingen                  11.25

3. Peter Hemmyr                  Järla OK                              11.55

4. Peter Karsbo                   AÖOK                                13.35

5. Stefan Hedlund                AÖOK                                14.47

6. Elin A Skantze                 Järla OK                              15.24

7. Jimmy Larsson                 Malungs OK                        15.33

8. Per Olevik                       EOK                                   16.23

9. Stefan Carlsson                AÖOK                                16.44

10. Olov Ericson                  AÖOK                                16.49

11. Charlie Stolt                   RBK                                    18.23

12. Erik Broman                  AÖOK                                23.03

13. Björn Karlsson               RBK                                    23.54

14. Rolf Jakobsson              AÖOK                                25.11

15. SE Carlsson                   AÖOK                                27.51

16. Stig Lundström               SOK                                   30.34

17. Elisabeth Norsell-K        RBK                                    34.17

18. Urban Mannelqvist         AÖOK                                36.32

Jesper Lysell                        RBK                                    deltagit

Joel A Skantze                     Järla OK                              deltagit

Hans Olevik                         EOK                                   deltagit

 

 

 

Bana A -  6, 1 km

 1. Jesper Lysell                    RBK                                    46.07

2. Peter Hemmyr                  Järla OK                              52.49

3. Elin A Skantze                 Järla OK                              53.29

4. Andreas Davidsson          OK Klemmingen                  53.54

5. Olov Ericson                    AÖOK                                56.17

6. Ellen Ericson                    AÖOK                                61.10

7. Charlotta Bergqvist          Gävle OK                            66.42

8. Jens Eliasson                    AÖOK                                88.07

Bo Andersson                      Järla OK                              deltagit

Joel A Skantze                     Järla OK                              deltagit

Thomas Carlsson                 Malungs OK                        deltagit

Jimmy Larsson                     Malungs OK                        deltagit

Charlie Stolt                         RBK                                    deltagit

Per Olevik                           EOK                                   deltagit

 

 

Bana B – 4,3 km

 1. Peter Karsbo                   AÖOK                                33.43

2. Stefan Hedlund                AÖOK                                37.50

3. Leif Edejern                     IFK Bergvik                        41.38

4. Sasha Andersson             AÖOK                                41.40

5. Per-Erik Modig                SOK                                   42.29

6. Hans Olevik                     EOK                                   42.57

7. Bror Fureskog                 AÖOK                                43.44

8. Björn Karlsson                 RBK                                    46.58

9. Rolf Jakobsson                AÖOK                                48.50

10. Bodil Kindlundh             AÖOK                                50.06

11. Kjell Hemmyr                Tegs SK                              51.52

12. Erik Broman                  AÖOK                                52.04

13. Kaj Hoof                       AÖOK                                53.48

14. Monika Håberg              SOK                                   56.59

15. Marita Östberg              AÖOK                                57.08

16. Åsa Kindlundh               AÖOK                                57.40

17. Monika Östberg             AÖOK                                58.03

18. Björn Lind                     SOK                                   60.29

19. John Berglund                AÖOK                                60.39

Marika Skantze                    Järla OK                              deltagit

 

 

Bana C – 3,1 km

 1. SE Carlsson                     AÖOK                                27.20

2. Felix Karsbo                    AÖOK                                28.23

3. Urban Mannelqvist           AÖOK                                28.42

4. Stig Lundström                 SOK                                   33.54

5. Josef Landén                    SOK                                   36.05

6. Donny Fredriksson           SOK                                   36.45

7. Elias Fredriksson              SOK                                   37.24

8. Jonas Persson                  SOK                                   42.41

9. Barbro Carlsson               AÖOK                                47.07

10. Jan-Erik Blom                OK Hammaren                    54.50

Bengt Persson                      SOK                                   deltagit

Eva Hemmyr                        Tegs SK                              deltagit

 

 

Bana D – 1,3 km

 

1. Lukas Karsbo                  AÖOK                                13.56

2. Elisabeth Norsell-K          RBK                                    24.07

 

Skribent: Björn Lind




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info