Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs 1/6 2010

02 JUN 2010 20:14

Det var 53 tävlande i då Söderhamns OK arrangerade "Sörklubbs" på Hällmyraområdet 1/6

  • Skapad: 02 JUN 2010 20:14

RESULTAT

Långa banan 5,3 km

1  Andreas Calleberg             RBK                33.03

2  Leif Edejern                       IFKB               39.24

3  Kjell Boman                       SOK                42.01

4  Emma Edejern                   AÖOK             42.39

5  Svante Persson                  SOK                45. 46

6  Rune Sundström                SOK                46.07

7  Sören Calleberg                 SOK                46.55

8  Gunnar Skoglund               SOK                48.25

9  Anton Svensson                 SOK                59.27

10 Björn Lind                         SOK                Deltagit

 

Mellanbanan 4,2 km

1  Sasha Andersson               AÖOK             36.10

2  Kaj Hoof                            AÖOK             37.42

3  Stefan Furubom                 SOK                38.16

4  Anders Johansson              RBK                38.43

5  Marcus Stråhle                   SOK                42.37

6  Lennart Persson                 SOK                43.21

7  Erik Broman                      AÖOK             43.25

8  Urban Mannekvist              AÖOK             44.40

9  Lois Sjölund                       SOK                45.16

10  Monica Håberg                 SOK                46.28

11  Micke Stråhle                   SOK                47.31

12  Marita Östberg                 AÖOK             48.09

13  Rolf Jakobsson                 AÖOK             48.50

14  Åsa Boberg                      SOK                49.32

15  Losef Landén                   SOK                53.39

16  Jasmin Olsson                  SOK                56.25

17  Jocke Gustavsson             AÖOK             57.09

18  Donny Fredriksson           SOK                63.00

Erik Sjölund                          SOK                (deltagit)

 

Korta banan 3,1 km

1  Stefan Larsson                   RBK                27.24

2  Östen Boman                     SOK                27.37

3  Arvid Johansson                 RBK                31.34

4  Elin Forslund                      SOK                34.33

5  Valter Lagerhäll                 SOK                35.39

6  Marie Fröjd                        RBK                35.44

7  Leif Blomkvist                    SOK                36.07

8  Sören Andersson               Järbo OK         36.36

9  Ellen Persson                     SOK                38.16

10  John Berglund                  AÖOK             38.24

11  Stig Lundström                 SOK                40.04

12  Felix Vadenborn               SOK                44.04

13  Elias Fredriksson              SOK                44.22

14  Jonathan Magnusson         SOK                50.04

15  Henrik Magnusson            SOK                50.09

16  Marie Sundgren                SOK                51.18

17  Oliwer Ågren                    SOK                56.06

18  Simon Sundgren              SOK                58.00

Ingrid Erlandsson                   SOK                (deltagit)

Julia Lundstöm                       SOK                (deltagit)

 

Nybörjarbanan 2,5 km

1  Oskar Olsson                     SOK                28.42

2  Rasmus Fredriksson           SOK                45.56

3  Jonas Persson                    SOK                50.03

4  Jonatan Karlsson                SOK                64.00

 

H65-bana

Ingvar Tynong                       SOK                (deltagit) 

 

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info