Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs E5 Mödänge

26 MAJ 2010 08:24
Peter och Rolf Svedberg bjöd på intressant och svår orientering samt tuff kupering. 59 löpare hade sökt sig till Mödänge-skogen och Söderbergets sluttningar.
  • Skapad: 26 MAJ 2010 08:24

Problem med vissa enheter samt skrivaren, så vissa tider
fås tas med en nypa salt.  Men det är ju mest träning så placeringarna har inte så stor vikt. Bla Leif Edejärn har bättre tid på mellan klart  under 40 min enligt vad jag uppfattade  när vi prata på väg till bilen.

Nybörjarbana 1,8 km

Felix Vadenborn    SOK  21.23
Oliwer Ågren       SOK  26.42
Rasmus Fredriksson SOK  27.22
Joel Åsentorp      Edsbyn 31.07
Lukas Karsbo       AÖOK 31.14
Filip Ekman        AÖOK 42.57
Elis Sundberg      AÖOK delt.
Ella sundberg      AÖOK delt.


Korta lätt 2,2 km

Josef Landén       SOK 19.00 ?
Donnie Fredriksson SOK 21.00 ?
Frida Jonsson      AÖOK 36.24
Marita Östberg     AÖOK 36.25
Monica östberg     AÖOK 37.08
Lasse Sund         AÖOK 37.10
Felix Karsbo       AÖOK 37.27
Arvid Johansson    RBK  39.09
Jonas Persson      SOK  43.08
Caroline Svedberg  AÖOK 48.38
Malin Eriksson     AÖOK 49.01
Elias Fredriksson  SOK  52.13
Stig Lundström     SOK  53.51


Korta svårt 2,8 km

Lina Schols        AÖOK 32.01
John Berlund       AÖOK 45.17
Helena Bånga       AÖOK 47.56
Lars olofsson      RBK  delt.
Monica Håberg      SOK  delt.
Ingrid Erlandsson  SOK  delt.


Mellan 3,6 km

Peter Karsbo       AÖOK 36.15
Lars Engström      AÖOK 41.04
Kaj Hoof           AÖOK 41.38
Charlie Stolt      RBK  41.59
Kjell Boman        SOK  42.16
Jukka Vilenius     AÖOK 42.51
Kristin Olofsson   RBK  43.10
Åsa kindlund       AÖOK 43.54
Erik Broman        AÖOK 45.29
Erik Sjölund       SOK  46.35
S-E Carlsson       AÖOK 46.51
Sören Woxlin       AÖOK 47.40
Eva Woxlin         AÖOK 47.47
Stefan Furubom     SOK  49.32
Birgitta Winblad   RBK  50.10
Annika Ottenbäck   Segersta 52.10
Urban Mannelqvist  AÖOK 52.42
Olle Klarström     RBK  53.47
Leif Edejärn       Bergvik 54.37
Björn Schols       AÖOK 55.58
Håkan Sturesson    AÖOK 56.31
Sören Calleberg    SOK  56.31
Marie Fröjd        RBK  59.20
Julia Lundström    SOK  delt.
Åsa Boberg         SOK  delt.
Emma Edejärn       AÖOK delt.


Långa 5,7 km

Jesper Lysell      RBK  48.00
Andreas Calleberg  RBK  56.00
Stefan Hedlund     AÖOK 66.19
Stefan Carlsson    AÖOK 67.20
Anders Fröjd       RBK  75.58
Björn Lind         SOK  delt.


 

 

Skribent: Björn Lind




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info