Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs Skajets badplats Hertsjö

09 AUG 2012 06:39
Kvällens poängfördelning:
RBK 24p, AÖOK 9p, SOK 8p, VSK 1p och IFK B 1p
  • Skapad: 09 AUG 2012 06:39

 

 

1,4 km
1. Len Gruniger OLV Zug 13,38
2. Anouk Gruniger OLV Zug 18,51
2. Andrea Hess OLV Zug 18,51
3. Tim Huber OLV Zug 23,31
4. Mirja Huber OLV Zug 24,48
5. Anna Kilström RBK 26,58
6. Elisia Svedberg RBK 31,01
6. Stefan Svedberg RBK 31,01

2,8 km
1. Eliaru Schönenberger OLV Zug 32,19
2. Yves Schönenberger OLV Zug 33,05
3. Barbro Carlsson AÖOK 34,50
4. Stefan Svedberg RBK 34,53
5. Ingrid Jarlebring IFK B 38,44
6. Joel Kilström RBK 44,23
7. Åsa Törngren AÖOK 48,26
8. Leif Blomkvist SOK 49,16
9. Erik Brickman RBK 50,24
10. Gun Lindberg SOK 52,03
11. Katrin Bornes OLV Zug 52,06
12. Frary Kulls OLV Zug 56,02
13. Jonas Persson SOK 59,23
14. Rolf Bodin SOK 63,52
Sara Kilström RBK deltagit
Anki Jonsson RBK deltagit
Margareta Olofsson RBK deltagit

4,0 km
1. Henrik Fröjd RBK 37,19
2. Laurent Baugartner OLV Zug 37,41
3. Cornelia Muller OLV Zug 41,21
4. Andrea Grunioge OLV Zug 41,59
5. Stefan Hess OLV ZUg 42,00
6. Nisse Johansson RBK 43,13
7. Kenneth Svedlund VSK 44,06
8. Julian Hodel OLV Zug 45,59
9. Doris Gruniges OLV Zug 50,05
10. Ylva Kindlund AÖOK 51,43
11. Göran Engblom AÖOK 52,23
12. MArk Gloov OLV Zug 52,24
13. Christoph Schönenberger OLV Zug 52,41
14. Beat Wellig OLV Zug 53,01
15. Philip Huber OLV Zug 55,38
16. Ingela Rydesäter RBK 56,58
16. Stig Lundström SOK 56,58
17. Erik Broman AÖOK 57,03
18. Monica Håberg SOK 59,30
19. Åsa Boberg SOK 59,31
20. John Berglund AÖOK 61,13
21. Bengt Persson SOK 62,37
22. Donnie Fredriksson SOK 63,01
23. Anika Näf OLV Zug 63,44
24. Marie Fröjd RBK 64,09
25. Rolf Lindberg SOK 66,40
26. Peter Clerici OLV Zug 68,35
27. Kalin Bossi OLV Zug 71,45
28. Peter Gorioros OLV Zug 93,49
Lars Olovsson RBK deltagit

Pernilla Blom RBK deltagit

6,2 km
1. Albin Ridefelt OK Linne 40,02
2. Jakob Enmark GOK 41,11
3. Anton Östlin SNO 41,34
4. Göran Winblad RBK 41,35
5. Olle Olofsson RBK 42,10
6. Jesper lysell RBK 44,30
7. Anders Johansson RBK 46,14
8. Andreas Calleberg RBK 48,06
9. Francois Borner OLV Zug 48,40
10. Jerker Lysell RBK 52,14
11, Gleb Tikhonov RBK 55,25
12. Stefan Carlsson AÖOK 59,42
13. Sven Mossberger OLV Zug 61,56
14. Kristin Olovsson RBK 64,45
15. Olle Andersson RBK 77,07
16. Björn Karlsson RBK 85,02
Charlie Stolt RBK deltagit

 

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info