Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs Sprint IFK Bergvik 14 juli 2009

16 JUL 2009 20:44

51 löpare startade i Bergvik på bra Sprintbanor av Leif och Ewa Edejern. Nu efter 9 av 12 omgångar gick Rehn förbi AÖOK men det är knallhårt endast en poäng skiljer. Klubbställning de tre främsta: Rehns BK 145 poäng, Alfta-Ösa OK 144 p Söderhamns OK 102 p. Ljusne Ala OK
ligger 5:a på 25 poäng.

  • Skapad: 16 JUL 2009 20:44

Bana A 4020 m

1.     Jesper Lysell            RBK                     22.27

2.     Stefan Rosenquist    Forsa OK              24.20

3.     Jerker Lysell             RBK                     24.35

4.     Peter Karsbo            AÖOK                  26.37

5.     Claes Rosenquist     SOK                     26.56

6.     Leif Edejern             IFK B                   28.17

7.     Andreas Calleberg   SOK                      29.18

8.     Stina Edejern           AÖOK                  31.11

9.     Christoffer Lysell    RBK                      32.29

10.  Sasha Andersson     AÖO                   32.30

11.  Björn Karlsson        RBK                     34.02

12.   Åsa Kindlund   AÖOK                        34.40

13.   Magnus Martinsson   AÖOK                35.26

14.   Stefan Furubom      SOK                     36.06

15.  Erik Sjölund             SOK                    36.07

16.  Per-Erik Modig        SOK                    36.56

17.   Joakim Gustavsson   AÖOK                38.28

18. Kenneth Svedlund     Vallsta SK           38.45

19. Marita Östberg          AÖOK                39.26

20.  Erik Broman             AÖOK                 39.37

  Marcus Stråhle        SOK   deltagit

  Håkan Karlsson      RBK   deltagit

                                                                 

Bana C 1820 m

1.     Felix Karsbo                       AÖOK       20.53

2.     Lukas Karsbo                      AÖOK       21.18

3.      Elin Forslund                      SOK          26.56

Bana B 2700 m

1.     Anders Johansson               RBK          20.12

2.      Emma Edejern                    AÖOK       20.44

3.     Christian Söder                   AÖOK       20.59

4.     Kristin Olofsson                  RBK          21.36

5.     Nisse Johansson                  RBK          22.27

6.     Olle Andersson                   RBK          22.55

7.     Lars Ekengren                     SOK          24.12

8.     Stig Lundström                   SOK          25.50

9.     Louise Sjölund                    SOK          26.56

10.  Åsa Boberg                        SOK          27.51

11. Conny Forsell                     RBK          28.17

12.  Folke Lysell                        RBK          28.24

13.  Hans Linde                         SOK          28.27

14.  Lennart Persson                    SOK        29.08

15.  Birgitta Winbla                   RBK          29.56

16.  Kerstin Blom                      RBK          30.03

17.  Leif Blomkvist                    SOK          31.01

18.  Rolf Karlsson                     RBK          31.09

19.  Josef Landén                      LAOK       33.13

20.  Elisabet Norsell-K               RBK          34.41

21.   Donny Fredriksson             LAOK       43.27

22.   Göran Blom                       LAOK       44.28

23.  Ingrid Jarlebrin                    IFK B         45.34

24.   Rolf Bodin                         SOK          54.36

Ingrid Erlandsson    SOK          deltagit

Ingvar Tunong        SOK          deltagit

 

Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info