Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sörklubbs i Lössenbo 29/5

01 JUN 2012 19:50
Stefan Carlsson hade lagt banor med kontroller från Ösa Träffen i Lössenbo.

  • Skapad: 01 JUN 2012 19:50

 

Långa 7,3 km

  1. 1. Charlie Stolts RBK                     66,36
  2. 2. Erik Rost OK SM                        deltagit

Mellan 4,7 km

  1. 1. Ingemar Lundin AÖOK              38,23
  2. 2. Hans Olevik EOK                        38,30
  3. 3. Sören Calleberg SOK                 39,51
  4. 4. Olle Klarström  RBK                  43,28
  5. 5. Valter Lagerhäll RBK                 44,25
  6. 6. Olle Andersson RBK                  45,40
  7. 7. Göran Engblom AÖOK               47,43
  8. 8. Dick Davidsson VOK                  54,43
  9. 9. Björn Schols AÖOK                   60,00

Korta 3,2 km

  1. 1. Anders Johansson AÖOK          29,11
  2. 2. Wilma Lagerhäll RBK                 35,39
  3. 3. Arvid Johansson RBK                36,35
  4. 4. Jocke Gustavsson AÖOK           36,39
  5. 5. Elin Kindlundh  AÖOK               38,23
  6. 6. John Berglund  AÖOK                39,44
  7. 7. Rolf Jakobsson AÖOK               40,19
  8. 8. Marita Östberg AÖOK                42,20
  9. 9. Lasse Sund AÖOK                      42,20

10.  10. Frida Johnsson AÖOK             42,21

11.  11. Donnie Fredriksson SOK         49,14

12.  12. Barbro Carlsson AÖOK            53,12

13.  13. Oliver Ågren SOK                    57,06

14.  14. Stig Lundström SOK               57,20

15.  15. Åsa Törnkvist AÖOK                57,24

16.  16. Erik Brickman RBK                  69,17

17.  17. Henrik Magnusson RBK           75,20

18.  18. Håkan Sturesson AÖOK           deltagit

19.  19. Bettan Rost AÖOK                   deltagit

20.  20. Jonatan Magnusson RBK         deltagit

21.  21. Johanna Palm RBK                  deltagit

Korta 2,0km

  1. 1. Anton Brickman RBK                 31,58

Lätta 4,0km

  1. 1. Curt Landin RBK                        37,25
  2. 2. Nina Unefelt EOK                       47,51
  3. 3. Rolf Svedberg AÖOK                 50,49

H21E Silva League

  1. 1. Erik Lundh AÖOK                      48,44

D21E Silva League

  1. 1. Lasse Engström AÖOK              44,29

D18E Silva League

  1. 1. Peter Karsbo AÖOK                   39,19
  2. 2. Kaj Hoof AÖOK                          45,18
  3. 3. Erik Broman AÖOK                    52,40
  4. 4. K-E Lind AÖOK 62,18
Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info