Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs 6 maj i Lindefallet

07 MAJ 2009 20:05
Hela 67 orienteringssugna hade hittat till Lindefallet. Kul med en så hög siffra så här tidigt. Vi hade 11 ungdomar med oss.
  • Skapad: 07 MAJ 2009 20:05

LÅNGA BANAN  
Patrik Blom             RBK         37,21
Andreas Calleberg   SOK         42,07
Kristoffer Lysell       RBK         45,18
Stefan Carlsson       Alfta        49,08
Tomas Svedberg Segersta OK 51,28
Åsa Kindlund          Alfta         52,54
Emma Edejern        Alfta        55,16
Marcus Stråhle       SOK         55,58
Björn Karlsson       RBK         58,47
Sasha Andersson   SOK         60,50
Erik Sjölund          SOK         61,09
Svante Persson     SOK         62,46
Henrik Fröjd          RBK         83,55
Leif Edejern          IFKB Deltagit


MELLANBANAN  
Kaj Hoof                Alfta         30,09
Sören Calleberg     SOK         31,18
Göran Engblom      Alfta         35,00
Nils Johansson       RBK         36,01
Stefan Furubom     SOK         36,10
Kristin Olofsson      RBK         37,27
Heidi Norrgrann      Alfta        40,04
Ewa Edejern          IFKB        41,26
Rolf Lindberg        SOK         41,44
Micke Stråhle       SOK         42,52
Erik Broman         Alfta        43,42
Åsa Boberg          SOK          46,06
Janne Lönnberg     SOK         47,03
Marie Westman     SOK         47,44
Åsa Forsman         SOK         48,52
Charles Stolt         RBK         49,00
Andreas Fröjd       RBK         50,38
Robert Johansson  RBK         58,44
Lois Sjölund          SOK         76,25
Henrik Åhlenius     IFKB      Deltagit
Axel Sjölund        SOK         Deltagit
Emil Hallgren        RBK        Deltagit


KORT SVÅR  
Leif Blomqvist      SOK         35,49
Östen Boman      SOK          35,51
Marie Fröjd          RBK         37,32
Jasmin Olson       SOK         45,44
Lennart Persson   SOK         45,51
Elisabet Norsell    RBK         47,10
Ingvar Tynong     SOK         50,34
Gun Lindberg       SOK         51,17
Rolf Wåhleman     SOK         53,36
Kalle Brodin         SOK         56,06
Elin Forslund        SOK         67,43
P-E Modig            SOK         67,57
Monika Håberg     SOK         Deltagit
Björn Lind           SOK         Deltagit


KORT LÄTT  
Josef Landén         LAOK     26,36
Fredrik Östling       LAOK     38,5
Felix Vadenborn     LAOK     42,41
Donny Fredriksson LAOK      42,43
Göran Blom           LAOK      43,19
Fanny Karlsson     LAOK       43,27
Sandra Stråhle     SOK         Deltagit
Gunnar Skoglund   LAOK      Deltagit


NYBÖRJARBANAN  
Tobias Jansson     OK Dellen   18,07
Wilma Carlsson     LAOK         35,24
William Ademoj     LAOK         37,00
Emil Fredriksson    LAOK         41,14
Felix Sundgren      LAOK         41,16
Simon Sundgren     LAOK       49,18
Rasmus Fredriksson  LAOK     49,19
Maria Sundgren     LAOK        Deltagit
Stig Lundström     SOK          Deltagit

Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info