Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs 7 juli i Hertsjö, Bollnäs

08 JUL 2009 20:48
Resultat från Sörklubbs 7 juli vid Skajets badplats, 53 stycken deltog på de svåra banorna i den fina Hertsjö terrängen
  • Skapad: 08 JUL 2009 20:48

Långa 6.8 km

1. Tomas Carlsson       Malungs OK         46,34

2. Jesper Lysell            RBK                     48,09

3. Lars Olofsson          RBK                    54,22

4. Kristoffer Lysell       RBK                     62,03

5. Stefan Carlsson       AÖOK                  65,34

6. Andreas Calleberg   SOK                     70,12

7. Peter Svedberg        AÖOK                 70,34

8. Tomas Svedberg     SeOK                  74,26

 

Mellan 4,4 km

1. Josefin Engström      AÖOK               34,40

2. Peter Karsbo             AÖOK              35,41

3. Lasse Engström         AÖOK             37,40

4. Leif Edejärn               IFK B              44,00

5. Kristin Olovsson       RBK                46,10

6. Lennart Wahlgren      RBK                46,47

7. Lars-Ivar Svensson    RBK               47,18

8. Annika Ottenbäck      Se OK            50,31

9. Åsa Kindlund             AÖOK          52,21

10. Stefan Furubom       SOK             53,29

11. Göran Engblom        AÖOK         54,19

12. Eva Edejärn              IFK B           56,52

13. Urban Mannelkvist   AÖOK          58,30

14. Rolf Jacobsson       AÖOK          59,06

15. Marita Östberg        AÖOK          60,33

16. Ingela Rydesäter      RBK             61,02

17. Sven-Erik Carlsson   AÖOK         62,09

18. Dick Davidsson        VOK           67,08

19. Conny Forsell           RBK           70,23

20. Eskil Hammarström   RBK           72,24

      Åsa Boberg              SOK         Deltagit

      Emma Edejärn         AÖOK       Deltagit

      Nisse Johansson      RBK          Deltagit

 

Korta 3 km

1. Robert Johansson      RBK            34,53

2. Margareta Olofsson   RBK            38,53

3. Peter Rydesäter         RBK            40,15

4. John Berglund           AÖOK         44,04

5. Gun Svensson           RBK            54,46

6. Barbro Carlsson        AÖOK         61,19

7. Leif Blomkvist          SOK             61,38

8. Rolf Wåhleman         SOK            65,04

9. Rolf Bodin                SOK           67,51

10. Elin Forslund          SOK           76,41

11. Per-Erik Modig       SOK           76,48

  Lukas Hammarström   RBK        Deltagit

  Anki Jonsson              RBK        Deltagit

  Olle Andersson          RBK         Deltagit

 

Nyböjare 1,5 km

1. Felix Karsbo          AÖOK         13,09

2. Ingela Löberg        Se OK          18,24

3. Ingemar Hammarström   RBK    31,44

3. Klara Hammarström        RBK   31,44

3. Selma Hammarström       RBK   31,44

6. Ella Sandberg            AÖOK     37,23

7. Elis Sandberg            AÖOK     37,27

    Monica Östberg       AÖOK     Deltagit

 

20 st  RBK

18 st AÖOK

8 st   SOK

3 st   Se OK

2 st   IFK B

1 st   VOK

1 st   Malung

Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info