Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs i Alfta

06 MAJ 2011 08:31
2 maj, vid Nabban
  • Skapad: 06 MAJ 2011 08:31

Bana A, 7,5 km svår

  1. Andreas Calleberg          RBK                   60.12
  2. Stefan Carlsson             AÖOK                 63,21
  3. Peter Svedberg             AÖOK                 87,53

Bana B, 5 km svår

  1. Peter Karsbo                 AÖOK                 40,10
  2. Stefan Hedlund               AÖOK                 45,35
  3. Leif Edejern                   IFK B                  47,02
  4. Emma Edejern                AÖOK                 49,12
  5. Åsa Kindlundh                AÖOK                 55,37
  6. Erik Broman                   AÖOK                 59,19
  7. K-E Lind                         AÖOK                 59,35
  8. Kjell Boman                    SOK                   62,46
  9. Rolf Jakobsson               AÖOK                 64,29

10.  Stig Lundström                SOK                   71,31

 Lars Ekengren                         SOK                   deltagit

 Sasha Andersson                   AÖOK                 deltagit

 Jocke Gustavsson                  AÖOK                 deltagit

Bana C, 2,7 km svår

  1. Lasse Engström                AÖOK                 30,20
  2. Johanna Engström             AÖOK                 36,20
  3. SE Carlsson                      AÖOK                 38,35
  4. Josef Landin                      SOK                   41,03
  5. Marie Fröjd                       RBK                    44,46
  6. Donny Fredriksson            SOK                    45,55
  7. Urban Mannelqvist             AÖOK                  47,39
  8. Felix Karsbo                     AÖOK                  49,23
  9. Lasse Sund                       AÖOK                  50,18

10.  Ingrid Jarlebring                    IFK B                   69,34

        Erik Brickman                    RBK                     deltagit

 Håkan Englund                          AÖOK                  deltagit

        Barbro Carlsson                 AÖOK                  deltagit

        Folke Lysell                        RBK                    deltagit

 

Bana D, 2,7 lätt

  1. Frida Jonsson                 EOK                     29,26
  2. Emelie Tranfeldt            RBK                     49,32
  3. Malin Eriksson               AÖOK                   64,36
  4. Lina Lindgren                AÖOK                   64,41
  5. Anton Brickman            RBK                      66,53 

Bana E, 2 km nybörjare

  1. Lukas Karsbo                 AÖOK                    21,41
  2. Ann-Marie Andersson      EOK                      44,30

 

Marita Östberg & Thomas Ericson

 

Skribent: Stig Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info