Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs i Bocksjön 9 juni.

10 JUN 2009 20:55
Inge bra med skolavslutnings vecka.
  • Skapad: 10 JUN 2009 20:55

Många ungdomar var på skolresor och andra övningar så här i skolavslutnings tider. Felix enda startande för Ljusne Ala OK.

 

Bana 1,5 km

1 Adam Svensson Segesta OK 17,13
2 Albin Andersson Segersra OK 17,23
3 Kristoffer Widén Segersra OK 17,29
4 Jonas Persson Söderhamns OK 23,36
5 Oskar Magnusson Rehns BK 29,47
6 Joel Wikström Rehns BK 29,49
7 Jonatan Magnusson Rehns BK 30,28
8 Elsa Magnusson Rehns BK 31,17
9 Eva Hedberg Segersra OK 51,55
10 Louise Hedberg Segersra OK 52,05
11 Frida Andersson Segersra OK 52,31
12 Krister Widén Segersra OK 53,27
13 Elisabet Skoglund Segersra OK 53,28





Bana 2,3 km

1 Elin Forslund Söderhamns OK 48,43
2 Per-Erik Modig Söderhamns OK 48,55
3 Felix Vadenbom Ljusne-Ala OK 51,23
4 Kerstin Engstrand Rehns BK 53,38
5 Rolf Bodin Söderhamns OK 57,33

Stig Lundström Söderhamns OK deltagit

Monica Håberg Söderhamns OK deltagit

Elisabet Norell-Karlsson Rehns BK deltagit





Bana 4,1 km

1 Magnus Martinsson Alfta-Ösa OK 40,28
2 Göran Engblom Alfta-Ösa OK 41,35
3 Stefan Furubom Söderhamns OK 43,00
4 Annika Otterbäck Segersta OK 43,13
5 Peter Rydesäter Rehns BK 43,12
6 Erik Broman Alfta-Ösa OK 43,23
7 Nisse Johansson Rehns BK 43,56
8 Sven-Eriv Carlsson Alfta-Ösa OK 45,09
9 Rolf Lindberg Söderhamns OK 46,28
10 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 46,50
11 Björn Karlsson Rehns BK 48,13
12 Dick Davidsson Viksjöfors IF 48,46
13 Kristin Olofsson Rehns BK 48,48
14 Ingela Rydesäter Rehns BK 49,01
15 Lennart Wahlgren Rehns BK 49,21
16 Lars-Ivar Svensson Rehns BK 49,29
17 Conny Forsell Rehns BK 52,33
18 Mikael Linde Söderhamns OK 55,57
19 Hans Linde Söderhamns OK 55,59
20 Martin Mårtensson IFK Bergvik 56,36
21 Lennart Persson Söderhamns OK 57,15
22 Heidi Norrgrann Alfta-Ösa OK 57,22
23 Leif Blomkvist Söderhamns OK 59,56
24 John Berglund Alfta-Ösa OK 60,50
25 Anton Svensson Söderhamns OK 50,55
26 Christer Engstrand Rehns BK 61,04
27 Gun Svensson Rehns BK 65,08
28 Rolf Wåhleman Söderhamns OK 65,48
29 Rolf Svedberg Alfta-Ösa OK 70,08





Bana 6,2 km

1 Patrik Blom Rehns BK 52,17
2 Andreas Calleberg Söderhamns OK 54,59
3 Peter Svedberg Alfta-Ösa OK 59,37
4 Sören Calleberg Söderhamns OK 59,41
5 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 62,20
6 Kjell Boman Söderhamns OK 62,24
7 Marc Baljeu
62,30
8 Kristoffer Lysell Rehns BK 69,00
9 Erik Sjölund Söderhamns OK 80,46

Pelle Engstrand Rehns BK deltagit
                   
Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info