Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sörklubbs i Segersta 25 maj

02 JUN 2009 21:52
Hela 102 startande på Hovåsen i Segersta. Hemmaklubben deltog med hela 40 ungdomar,varav 38 på nybörjarbanan. Rehn tog in 15 poäng på AÖOK och de båda klubbarna delar nu ledningen i sammandraget efter 5 omgångar på vardera 77 p och Söderhamn har 59 p på tredje plats och Segersta OK segla upp till 4:e plats i totalen. Totalt har det nu gjorts 299 starter på fem omgångar.
  • Uppdaterad: 05 JUN 2009 21:55

SÖRKLUBBS 2009-05-26 SEGERSTA OK Bana A 1,3 KM

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

Magnusson

Elsa

RBK

Deltagit

Andersson

Albin

Segersta OK

Deltagit

Adamsson

Linda

Segersta OK

Deltagit

Andersson

Frida

Segersta OK

Deltagit

Andersson

Caroline

Segersta OK

Deltagit

Berglund

Veronica

Segersta OK

Deltagit

Blomberg

Albin

Segersta OK

Deltagit

Blomberg

Nils

Segersta OK

Deltagit

Blomberg

Jonas

Segersta OK

Deltagit

Elftorp

Tina

Segersta OK

Deltagit

Elftorp

Marika

Segersta OK

Deltagit

Elvsen

Alicia

Segersta OK

Deltagit

Elvsen

Robert

Segersta OK

Deltagit

Fröjd

Ebba

Segersta OK

Deltagit

Hansson

Adam

Segersta OK

Deltagit

Hedberg

Lina

Segersta OK

Deltagit

Hedberg

Eva

Segersta OK

Deltagit

Iseborn

Lukas

Segersta OK

Deltagit

Iseborn

Anton

Segersta OK

Deltagit

Larsson

Lisa

Segersta OK

Deltagit

Larsson

Tomas

Segersta OK

Deltagit

Lothström

EMIL

Segersta OK

Deltagit

Lothström

Eida

Segersta OK

Deltagit

Olsson

Elvira

Segersta OK

Deltagit

Olsson

Mattias

Segersta OK

Deltagit

Ottenbäck

Annika

Segersta OK

Deltagit

Persson

Måns

Segersta OK

Deltagit

Persson

Ville

Segersta OK

Deltagit

Persson

Petro

Segersta OK

Deltagit

Rosvold

Linn

Segersta OK

Deltagit

Strand

Bella

Segersta OK

Deltagit

Strand

Anette

Segersta OK

Deltagit

Svensson

Mats

Segersta OK

Deltagit

Wadström

Sanna

Segersta OK

Deltagit

Yonnan

Anna

Segersta OK

Deltagit

Zell

Suss

Segersta OK

Deltagit

Östlund

Max

Segersta OK

Deltagit

Östlund

Alvin

Segersta OK

Deltagit

Östlund

Billan

Segersta OK

Deltagit

Persson

Jonas

SOK

Deltagit

Persson

Bengt

SOK

Deltagit

Andersson

Arvid

Vallsta SK

Deltagit

Andersson

Tilda

Vallsta SK

Deltagit

Andersson

Erik

Vallsta SK

Deltagit


 

 

SÖRKLUBBS 2009-05-26 SEGERSTA OK Bana B 2,4 KM

 

Plac.

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

1

Forsell

Conny

RBK

00:23:18

2

Johansson

Arvid

RBK

00:23:36

3

Wåhlenman

Rolf

SOK

00:34:02

4

Novsell Karlsson

Elisabeth

RBK

00:36:41

5

Bodin

Rolf

SOK

00:41:27

6

Magnusson

Oskar

RBK

00:45:16

7

Magnusson

Jonathan

RBK

00:45:40

8

Östling

Fredrik

LAOK

00:50:06

9

Fredriksson

Donny

LAOK

00:50:08

Elftorp

Marika

Segersta OK

Deltagit

 

Rosvold

Linn

Segersta OK

Deltagit

 

Blom

Pernilla

RBK

Deltagit

 

Bana C 3,8 KM

 

Plac.

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

 

1

Johansson

Robert

RBK

00:40:20

 

2

Sturesson

Håkan

AÖOK

00:42:10

 

3

Furubom

Stefan

SOK

00:43:15

 

4

Persson

Lennart

SOK

00:43:40

 

5

Edejern

Eva

IFK Bergvik

00:44:53

 

6

Östberg

Marita

AÖOK

00:46:55

 

7

Jakopsson

Rolf

AÖOK

00:47:03

 

8

Svensson

Anton

SOK

00:47:21

 

9

Lysell

Folke

RBK

00:47:40

 

10

Fröjd

Mari

RBK

00:48:04

 

11

Sjölund

Louise

SOK

00:49:05

 

12

Hammarström

Matilda

RBK

00:51:59

 

13

Sjölund

Axel

SOK

00:52:22

 

14

Karlsson

Rolf

RBK

00:53:15

 

15

Winblad

Birgitta

RBK

00:57:13

 

16

Boberg

Åsa

SOK

00:58:29

 

17

Håberg

Monika

SOK

00:58:36

 

18

Lindgren

Jonathan

RBK

01:00:10

 

19

Hammarström

Lukas

RBK

01:02:14

 

20

Svedberg

Rolf

AÖOK

01:06:09

 

21

Lindberg

Gun

SOK

01:15:14

 

22

Blomqvist

Leif

SOK

01:16:47

 

23

Erlandsson

Ingrid

SOK

01:18:26

 

24

Landen

Josef

LAOK

01:24:59

 

25

Jarlebring

Ingrid

IFK Bergvik

01:29:59

 

Hammarström

Amanda

RBK

Deltagit

 

Nordin

Malin

RBK

Deltagit

 

Lind

Björn

SOK

Deltagit

 

 

SÖRKLUBBS 2009-05-26 SEGERSTA OK Bana D 5,0 KM

Plac.

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

1

Fröjd

Henrik

RBK

00:41:17

2

Svedberg

Peter

AÖOK

00:41:48

3

Engström

Lars

AÖOK

00:42:51

4

Johansson

Anders

RBK

00:43:31

5

Sjölund

Erik

SOK

00:48:00

6

Karlsson

Björn

RBK

00:48:45

7

Edejern

Emma

AÖOK

00:49:39

8

Martinsson

Magnus

AÖOK

00:49:54

9

Johansson

Nisse

RBK

00:54:23

10

Broman

Erik

AÖOK

00:56:45

11

Engblom

Göran

AÖOK

00:57:16

12

Lindberg

Rolf

SOK

01:00:53

13

Wedin

Malin

Sundsvall

01:04:08

14

Hammarström

Eskil

RBK

01:04:55

15

Olofsson

Kristin

RBK

01:08:32

Edejern

Leif

IFK Bergvik

Deltagit

Lysell

Kristoffer

RBK

Deltagit

Lysell

Jesper

RBK

Deltagit

 

Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info