Hoppa till sidans innehåll

Resultat från avslutande Sörklubbs den 25 augusti

25 AUG 2009 22:49
Tävlingsplats Nyhed och Flygstaden.Det var 80 startande, 30 var SOK/LAOK:are. Banläggare Stig Lundström och Esbjörn Andersson.
  • Uppdaterad: 25 AUG 2009 23:07

Bana A 6,0 km

1. Jesper Lysell                   RBK                      33.21

2. Andreas Calleberg          SOK/LAOK          34.14

3. Patrik Blom                    RBK                      37.16

4. Leif Edejern                    IFKB                     40.27

5. Sören calleberg               SOK/LAOK          42.07

6. Christoffer Lysell            RBK                      42.31

7. Anders Johansson           RBK                      42.56

8. Lina Schols                     AÖOK                  44.27

9. Emma Edejern                AÖOK                  46.01

10. Marcus Stråhle             SOK/LAOK          47.22

11. Charlie Stolt                 RBK                      48.34

12. Per-Erik Modig            SOK/LAOK          48.53

13. Anton Svensson            SOK/LAOK          54.56

14. Mikael Stråhle              SOK/LAOK          63.06

      Kjell Boman                                               deltagit

 

Bana B  4,5 km

1. Kristin Olofsson              RBK                      35.45

2. Erik Andersson               Vallsta SK              38.32

3. Kaj Hoof                        AÖOK                  38.48

4. Louise Sjölund                SOK/LAOK          39.34

5. Göran Engblom              AÖOK                  40.28

6. Lars-Ivar Svensson         RBK                      40.50

7. Stefan Furubom              SOK/LAOK          41.14

8. Nisse Johansson             RBK                      42.32

9. Åsa Boberg                    SOK/LAOK          42.44

10. Erik Broman                 AÖOK                  43.21

11. Lars Ekengren              SOK/LAOK          44.13

12. Pernilla Blom                RBK                      49.36

13. Monica Håberg            SOK/LAOK          56.07

      Björn Lind                    SOK/LAOK          deltagit

 

Bana C 3,5 km

1. Emil Thyren                    SOK/LAOK          27.11

2. Marita Östberg               AÖOK                  29.53

3. Andrea Persson              RBK                      30.01

4. Marie Fröjd                    RBK                      31.08

5. Folke Lysell                    RBK                      31.23

6. Östen Boman                 SOK/LAOK          32.44

7. Monika Östberg             AÖOK                  32.51

8. Rolf Karlsson                 RBK                      33.02

9. Stefan Larsson                RBK                      33.14

10. Hans Linde                   SOK/LAOK          34.02

11. Conny Forsell               RBK                      35.05

12. Arvid Johansson           RBK                      36.48

13. Birgitta Winblad            RBK                      37.18

14. John Berglund               AÖOK                  37.51

15. Kerstin Blom                RBK                      37.52

16. Rolf Jacobsson             AÖOK                  41.40

17. Gun Svensson               RBK                      42.27

18. Leif Blomqvist              SOK/LAOK          45.15

19. Josef Landén                SOK/LAOK          47.48

20. Elisabeth Norsell-Karlsson  RBK                48.13

21. Rolf Wåhleman             SOK/LAOK          48.48

22. Fredrik Östling             SOK/LAOK          50.22

23. Donnie Fredriksson      SOK/LAOK          50.33

24. Ingrid Jarlebring            IFKB                     50.36

25. Rolf Bodin                    SOK/LAOK          60.00

      Lars Olofsson               RBK                      deltagit

      Sara Hoof                    AÖOK                  deltagit

 

 

Bana D 3,2 km

1. Anki Jonsson                  RBK                      27.14

2. Lars Henningsson           RBK                      45.35

3. Sandra Stråhle                SOK/LAOK          51.16

4. Göran Blom                    SOK/LAOK          53.38

5. Ingvar Thynong               SOK/LAOK          57.53

6. Elin Forsberg                  SOK/LAOK          58.17

    Fanny Karlsson              SOK/LAOK          deltagit

 

 

Bana E 1,9 km

1. Oskar Olsson                 SOK/LAOK          21.15

2. Albin Andersson             Segersta OK          27.09

3. Mats Svensson               Segersta OK          27.24

4. Lucas Iseborn                 Segersta OK          27.31

5. Anders Andersson          Segersta OK          28.14

6. Arvid Andersson            Vallsta SK              30.36

7. Alicia Elvsén                   Segersta OK          31.58

7. Robert Elvsén                 Segersta OK          31.58

9. Frida Andersson             Segersta OK          38.52

9. Elisabeth Skoglund         Segersta OK          38.52

11. Wilma Karlsson            SOK/LAOK          43.42

12. Jonas Blomberg            Segersta OK          47.49

13. Jonatan Karlsson          SOK/LAOK          49.18

14. Einar Blomberg             Segersta OK          52.39

15. Albin Blomberg            Segersta OK          53.08

16. Nils Blomberg              Segersta OK          53.10

      Olle Olofsson               RBK                      deltagit

                                                                                               

Skribent: Stig Olof Lundström




 

Postadress:
Ljusne-Ala OK - Orientering
Gamla Riksvägen 51
82020 Ljusne

Kontakt:
Tel: 0705767605
E-post: This is a mailto link

Se all info